Podstawą działania każdego systemu automatyki przemysłowej są tzw. sterowniki automatyki nazywane po angielsku "programmable logic controller" czyli w skrócie PLC. Nasze działania polegające na wdrożeniu systeu automatyki przemysłowej składają się w zasadzie na składaniu z klocków jakimi są sterowniki programowalne w jedną dużą i całkiem skomplikowaną całość.

    Mogłoby się więc wydawać, że w gruncie rzeczy automatyka przemysłowa jest prosta, jednak nasze działania to nie tylko oprogramowanie jednego sterownika, tak aby wykonywał on czynności potrzebne do wykonywania zadań, ale także zestawienie projektowanego systemu automatyki przemysłowej w spójnie działający układ.

    Przy całej złożoności zaawansowanych projektów, należy jednak pamiętać, jak duże są możliwości pojedyńczego sterownika, który dobrze oprogramowany może obecnie zarządzać wszystkimi procesami w domu jednorodzinnym. Poczynając od utrzymania zadanej temperatury i ewentualnego jej zmieniania w zależności od miejsca przebywania domowników oraz pory dnia, poprzez sterowanie żaluzjami w zależności od nasłonecznienia, oświetleniem w ogrodzie uzależnionym od pogody, a kończąc na gaszeniu i zapalaniu świateł symulujących normalną aktywność domu podczas nieobecności właścicieli.Copyright by Redtech sp. z o.o. 2004