Co to jest Profirtak®?

    Profitrak® to system przywracania tarcicy bocznej wartości materiału głównego. Otrzymywana przy jego zastosowaniu tarcica obrzynana ma wartość handlową równą wartości materiału głównego.
    Profitrak®, z technicznego punktu widzenia, jest systemem precyzyjnego pozycjonowania narzędzia, np. piły ruchomej w obrzynarce DPPA-11/111-50.
    Z prawnego punktu widzenia system Profitrak® jest własnością przemysłową opatentowaną pod nr 160385 - „Sposób i układ pozycyjnego sterowania suportem obrabiarki, zwłaszcza przecinarki".
    Profitrak® jest w Polsce legalnym systemem pozyskiwania precyzyjnych wymiarów tarcicy bocznej na obrzynarkach DPPA.Istota systemu Profitrak®.

    Profitrak® zamienia typową obrzynarkę DPPA w maszynę o całkowicie nowych możliwościach technologicznych. Daje ona produkt końcowy, tarcicę obrzynaną, o dokładności wymiarów o rząd dziesiętny lepszej niż ma tarcica z materiału głównego pozyskiwana na trakach. Zmodernizowana maszyna utrzymuje dokładność wymiarów o rząd dziesiętny lepiej, niż to wymaga Polska Norma.
   Dowolne programowanie wymiarów szerokości pozyskiwanej tarcicy z rozdzielczością 0,1 mm sprawia, że powstała praktycznie jakościowo nowa maszyna - obrzynarka precyzyjna, a elementy na niej otrzymywane po wysuszeniu nadają się wprost do produkcji. To nie wszystko. Możliwe jest, na specjalne życzenie odbiorcy, sterowanie z rozdzielczością zadawania 0,02mm.Dlaczego Profitrak® jest skuteczny?

    Profitrak® kumuluje w sobie wieloletnie doświadczenie w branży przemysłu drzewnego i automatyki przemysłowej. Połączenie wiedzy w obu tych dziedzinach pozwoliło na stworzenie produktu wyjątkowego - zamianę standardowej, stosowanej od lat maszyny, której możliwości technologiczne wydawałoby się zostały wykorzystane do maksimum, w maszynę o całkowicie nowych walorach użytkowych.
Copyright by Redtech sp. z o.o. 2004